Google
 

Pazartesi, Mart 16, 2009

Dut Fidanlari ve Islatilip Postaya verilen Biber Tohumlari.

Asi ve Dut fidani


Uzun zamandir yazmak istiyorum. Artik kis uykusundan uyanip, silkinip kalkmak gerektigini düsünüyorum. Bu yil kisi baya sakin gecirdik, ne baga ne bahceye ugramadik diyebilirim. Zaten sonbaharda tüm bakim islerini bitirip öyle dönmüstük.
Simdilerde biber fidelerimiz dört yaprak oldular.
kagit pecete icine islatip yolladigi biber tohumlari var ki cok ilginc. Posta ile ta Bursa`dan gelinceye kadar yolda cimlenmis. Toprakla bulustugu gibi önceki fidelere nerdeyse yetistiler.
Dut fidanlarini kendi elleriyle asilamisti. Güzelce köklerini de tras etmis ve özel ambalaj icinde Yilbasi tatilinden dönen akrabasi ile Avusturya üzerinden posta ile bize ulastirdi.

dut fidani 2009

Kisin ortasinda saksiya diktigimiz asili dut fidanlarimiz sicak odada cam önünde yaprak vermeye baslamasin mi! Birde ne görelim üzerinde mini mini dutlar da var.
Tabi hemen irtibata gectik ve kendisinin talimatiyla fidanin güzelce meyvelerini kestik. Bakalim kismetse Paskalya tatilinden yararlanip hem kisa bir tatil yapacagiz. Hem de Dut fidanlarini bahceye dikecegiz.
Kendisine bu güzel dostluktan ve yardimlasmadan dolayi buradan tesekkür ediyorum. Insallah gelismeleri buradan ilgiyle takip edecegiz.

5 yorum:

Damak Tadı dedi ki...

Ayyyy,ne kadar mutluluk verici bir kare..Üstelik vermeside harika..Ben Almanya'da dur ağacı hiç görmemiştim..Gerçi şimdi vardır belkide..))Olsun senin bahçende oluşu muhteşem olacaktır..))Gönderen arkadaşın gönlüne sağlık..Şimdiden afiyetler olsun bitanemmmmmmmmmm...)))


Kocaman sevgilerimi buradan uçağa koyup gönderdim sana...))

Adsız dedi ki...

bodruma 40 dakkalık 1 koydayım adıakbük resimleri görünce çok özlediğimi hisettim ne kadar güzel tabiat ve ekip biçmek 30 sene hilafsız deniz evi gördüm rüyamda abdal tarafı vardır bazı insanların sen iste inşallah verir derler sefasını tekirim sürüyor alla razı olsun komşum bakıyor tekirimde boş durmuyor yanii..çapkınlığı dillere destan orası burası derken niyet etmek önemli olan son durak akbük tek olumsuz tarafı toprak sert taşlı ve sodalı tuzlu çamaşırlar arika temizleniyor dikkat etmessek makinala r çöpe kireç çözücü şart tohum isteriiiiiiiiiiim

bast dedi ki...
Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.
akçahan dedi ki...

Çok güzel çalışmalar bunlar! Artık daha bir ilgiyle takip ediyorum, zira bahçeli bir evde oturuyoruz geçen yazdan beri. Yazın minik prensesimiz doğduğu ve abisi ve teyzesi ameliyat olduğu için bahçeye sadece tere,roka, ve yeşil soğan ekebildik...
sizin minik hanım kokluyor, iyi günler diliyorum...

Selahattin Yilmaz dedi ki...

Vay be Almanya "Beynelminel Selo"nun tadına varacak :)

24 Mart, 2009 20:23